Albanese - loja
Drejtoria Lojrat
HungarishtTurkisht
Shqip
SuedishtSllovakeNorvegjishtPolakeItalishtAnglishtGjermanishtFrengjishtPortugezePortugezeFinlandishtKroateÇeke


Albanese

20 Shkurt 2006 08:06
     Një variant shockwave i Mortal Kombat i necromanthos.com, fillimisht i zhvilluar nga Midway në vitin 1994, si reagim ndaj lojës së njohur Street Fighter II. Mortal Kombat është mbiquajtur si loja e parë luftarake që përdor shkronja digjitale. Vetëm dy luftëtarë janë të disponueshëm në këtë variant, Sonya Blade dhe Kung Lao, ndërsa në lojën origjinale ishin të disponueshëm 7 luftëtarë. Për të luajtur përdorni komandat Z,X,C, tastin (zbarrën) e hapësirave dhe shigjetat në tastierë.

Prezantuar nga jp
Perkthyer nga illyricusLojrat
MoonlightsWorld of ArchoonCold FusionJump Gear - RandomLove Overdose
Jump Gear 2Crazy MammothsReboundsPumpkin SupplyVeggie Fling
Pépère on the rocks - Lojra FlashAir Magic Pépère - Lojra FlashStick remover - StrategjiQuake 3 - Lojra te vjetraLong jump - Sforcim
Global player (The logistic game) - StrategjiClix - StrategjiToon hoops - SporteUchu Wars - ウチューウォーズ - AksionNest of Moaï - Qejf
Ringmania 2Bilboquet gameRingmaniaCapsulesMiners4K
Save the earthSoccer challengeBabboon & friendsRolling TurtleOne On One
Mesazhi fundit Mesazhi  fundit
  Profili     Mesazh lluka_73@hotmail.com ( 13 Gusht 2007 16:09) : shum loj te mira paska
Ju duhet te jeni te registruar per te postuar ketu.