Flash Basketball Game - loja
Drejtoria Lojrat
FinlandishtAnglishtÇekeSuedishtDanezeFrengjishtTurkishtPortugezePortugezeRomanishtEsperantoNorvegjishtHungarishtItalishtHebraishtGjermanishtPolake


Flash Basketball Game

14 Maj 2008 09:05
     Flash Basketball Game is obviously a basketball game with three modes and three distances. You have the classical, college 3 and the NBA 3 distances so select the one for you. The modes: 'How Many in a Row?' (no limit, just beat your score), '20 Shots' (20 tries) and propably the hardest: '30 Sec Challenge' (30 seconds to get your score as high as possible).
First select the distance where you want to throw and then the modes.
[JP's comment] - A game engine very similar to our Air magic Pépère.Shqip

Prezantuar nga Wormhole
Perkthyer nga WormholeLojrat
MoonlightsWorld of ArchoonCold FusionJump Gear - RandomLove Overdose
Jump Gear 2Crazy MammothsReboundsPumpkin SupplyVeggie Fling
Pépère dhe rrimorkjoja e tije - Lojra Flashrrezik Pépère - Lojra FlashNew Rolling Omusubi - StrategjiThe treb challenge - StrategjiTuper Tario Tros - Lojra te vjetra
Honoloku, ecologic game - AventureMass Attack - StrategjiInternational Kungfu Warior - QejfHapland - AventureSpeed Racer - Sport me motora
Bilboquet gameRingmania 2RingmaniaCapsulesMiners4K
Save the earthSoccer challengeBabboon & friendsRolling TurtleOne On One
Mesazhi fundit Mesazhi  fundit
Jo mesazhe. :(
Ju duhet te jeni te registruar per te postuar ketu.