GoneBallistic - loja
Drejtoria Lojrat
AnglishtFrengjishtHebraishtGrekeTurkishtGjermanishtFinlandishtHollandezePolakeNorvegjishtItalishtPortugezePortugezeSpanishtÇeke


GoneBallistic

9 Mars 2007 08:46
     A classic tank game developed in Java by Jens of gamemakers.de, featuring a 2 players mode. Try to destroy the tanks of your enemies by adjusting the angle and escape velocity of your bombs and firing away. Right and left arrows control the angle. Up and down arrows control the velocity. Enter fires the tank.Shqip

Prezantuar nga jp
Perkthyer nga jpLojrat
MoonlightsWorld of ArchoonCold FusionJump Gear - RandomLove Overdose
Jump Gear 2Crazy MammothsReboundsPumpkin SupplyVeggie Fling
Pépère dhe rrimorkjoja e tije - Lojra Flashrrezik Pépère - Lojra FlashKlax 3D - Lojra te vjetraReverse - SforcimNevermore 2 - Aventure
Catch Thirty three - Sforcimno circles no - StrategjiInvasion - StrategjiHoshi saga 3 - QejfXiao Xiao - Aksion
Bilboquet gameRingmania 2RingmaniaCapsulesMiners4K
Save the earthSoccer challengeBabboon & friendsRolling TurtleOne On One
Mesazhi fundit Mesazhi  fundit
  Profili     Mesazh Komix ( 9 Mars 2007 11:33) : wonderful memories this is about the first online game I really loved
  Profili     Mesazh jp ( 11 Mars 2007 10:30) : Yep great game, a lot of casual online game are still inspired from this gameplay.
Ju duhet te jeni te registruar per te postuar ketu.