Drejtoria Lojrat

Perkthimi i adreses se internetit - Loja e elefantit


Perkthimi i adreses se internetit - GjeneraleFrengjishtAnglishtPortugezePortugezeRusishtSpanishtKineze e thjeshtuarJaponezeGjermanishtPolakeHungarisht
HollandezeRomanishtTurkishtSuedishtItalishtFinlandishtHebraishtNorvegjishtSllovakeKroate
ArabishtGrekeKoreaneÇekeDanezeEsperantoSlloveneKatalonjeShqipEstonisht
Icelandic

Loja e elefantit


Kjo eshte historia e nje elefanti çe donte te fluturonte, si Ikaro, me te vertete qe donte te fluturonte. megjithese shoku i tij e keshillonte te hiqte dore, ai e lidhi veten me ballon me helium, dhe shiko trimin e si po fluturon. Eole, zoti i eres, i pelqeu guximi dhe zgjuarsia e elefantit dhe vendosi ta ndihmonte me ventilatorin e tij. Rrini gati per te keptur lakun dhe merrni hov e hidhuni!
Tani elefanti ka shkuar lart e larg sa me ska. Bejeni ballonin te tundet me ventilatorin deri sa te keputet korda.e-mail


emri, pseudonimi, adrese interrneti (30 letters max), ky texst do te lidhet tek falenderimet.


Fut kodin njesoj si e sheh

Shpenzoni një minutë nga koha juaj e vlefshme për të përkthyer në gjuhën tuaj këtë listë fjalësh apo fjalishë. Grupi " Pépère " nuk ka mundësi të paguajë profesionistë. Nëse dëshironi që kjo adresë Interneti të jetë e lehtë për t'u përdorur nga bashkëkombësit tuaj dhe që ju të mos keni nevojë ta përktheni të gjithë listën, lërini bosh fjalët që nuk dini ose nuk doni t'i përktheni. Përkthimet do të vlerësohen shpejt dhe më pas do të paraqiten në faqen e Internetit.

Ju faleminderit shumë për ndihmën Tuaj!
  [Bej nje korrigjimShqip]
Perkthyer nga ebru,ebrubest