Drejtoria Lojrat

Perkthimi i adreses se internetit - Still alive


Perkthimi i adreses se internetit - LajmeFrengjishtAnglishtPortugezePortugezeRusishtSpanishtKineze e thjeshtuarJaponezeGjermanishtPolakeHungarisht
HollandezeRomanishtTurkishtSuedishtItalishtFinlandishtHebraishtNorvegjishtSllovakeKroate
ArabishtGrekeKoreaneÇekeDanezeEsperantoSlloveneKatalonjeShqipEstonisht
Icelandic

Still alive


Pepere is still alive!

Not many new games on pepere recently, but still adding 3 games a week on the [urlin=https://www.pepere.org/directory_1_aa/online-games_~_0.html]online games directory[/urlin] with the great help of [userid=46159] and ...

I've been working a lot on a new project, a new site and new games. The new site is in test phase here : [url=https://www.bonuslevel.org/]Bonus Level . Org[/url]. If you want to test it (for now it's not very fun, it's only testings), you need an invitation. Post here to get one (I will send it in PM).

The [gameid=104]Capsules[/gameid] players, will immediately realize that BonusLevel.org is inspired by this game. [gameid=104]Capsules[/gameid] is an incredible adventure with more than 322 official levels and 500 accepted levels created by the community! I thought that would be a great idea to build a site only dedicated to games with online editors.

So far, only 1 game on BL, but very soon 1 new game by [url=https://www.tonypa.pri.ee/]tonypa[/url] and 1 new game by me (called [b]Rolling Turtle[/b] using an engine similar to the one used in [gameid=82]Jump gear[/gameid]). And one day Jump Gear 2 will be released on BL. So stay tuned.
[edit] Very soon [url=https://www.bonuslevel.org/games/game_push_7.html]Push[/url] & [url=https://www.bonuslevel.org/games/game_jump-gear-2_10.html]Jump gear 2[/url].

I hope that later the games created on BL will be playable with highscores on pepere.org.
e-mail


emri, pseudonimi, adrese interrneti (30 letters max), ky texst do te lidhet tek falenderimet.


Fut kodin njesoj si e sheh

Shpenzoni një minutë nga koha juaj e vlefshme për të përkthyer në gjuhën tuaj këtë listë fjalësh apo fjalishë. Grupi " Pépère " nuk ka mundësi të paguajë profesionistë. Nëse dëshironi që kjo adresë Interneti të jetë e lehtë për t'u përdorur nga bashkëkombësit tuaj dhe që ju të mos keni nevojë ta përktheni të gjithë listën, lërini bosh fjalët që nuk dini ose nuk doni t'i përktheni. Përkthimet do të vlerësohen shpejt dhe më pas do të paraqiten në faqen e Internetit.

Ju faleminderit shumë për ndihmën Tuaj!
  [Bej nje korrigjimShqip]
Perkthyer nga ebru,ebrubest