Drejtoria Lojrat

Perkthimi i adreses se internetit - Pushimet e Pépère


Perkthimi i adreses se internetit - GjeneraleFrengjishtAnglishtPortugezePortugezeRusishtSpanishtKineze e thjeshtuarJaponezeGjermanishtPolakeHungarisht
HollandezeRomanishtTurkishtSuedishtItalishtFinlandishtHebraishtNorvegjishtSllovakeKroate
ArabishtGrekeKoreaneÇekeDanezeEsperantoSlloveneKatalonjeShqipEstonisht
Icelandic

Pushimet e Pépère


ne fund, pushime,... diell, det, plazh and arra kokosi. Pépère po merr fundjaven. Ai sapo ka ardhur, por çfare te beje me kamionin qe e ka ndjekur? Pépère i pelqen kamioni, por kamioni nuk e pelqen Pépère. Ndohmojeni ate te parkoje kamionin indietro nen pemet e arrave te koksit. N.q.s arrini ne 20 me te miret, Pépère will dhuron nje adrese interneti sipar deshire suaj.
Kliko ne «Play» (Luaj) dhe perdor butonat shigjeta per te parkur rimorkion ne indietro.
[img]../aventures/rondrose1.gif[/img] Rrethi majtas ne maje per ta rishikuare-mail


emri, pseudonimi, adrese interrneti (30 letters max), ky texst do te lidhet tek falenderimet.


Fut kodin njesoj si e sheh

Shpenzoni një minutë nga koha juaj e vlefshme për të përkthyer në gjuhën tuaj këtë listë fjalësh apo fjalishë. Grupi " Pépère " nuk ka mundësi të paguajë profesionistë. Nëse dëshironi që kjo adresë Interneti të jetë e lehtë për t'u përdorur nga bashkëkombësit tuaj dhe që ju të mos keni nevojë ta përktheni të gjithë listën, lërini bosh fjalët që nuk dini ose nuk doni t'i përktheni. Përkthimet do të vlerësohen shpejt dhe më pas do të paraqiten në faqen e Internetit.

Ju faleminderit shumë për ndihmën Tuaj!
  [Bej nje korrigjimShqip]
Perkthyer nga ebru,ebrubest