Drejtoria Lojrat

Perkthimi i adreses se internetit - Ringmania 2


Ringmania 2

Perkthimi i adreses se internetit - Lojra ne linje (2xFlash)FrengjishtAnglishtPortugezePortugezeRusishtSpanishtKineze e thjeshtuarJaponezeGjermanishtPolakeHungarisht
HollandezeRomanishtTurkishtSuedishtItalishtFinlandishtHebraishtNorvegjishtSllovakeKroate
ArabishtGrekeKoreaneÇekeDanezeEsperantoSlloveneKatalonjeShqipEstonisht
Icelandic

Ringmania 2


The sequel of [gameid=25]Ringmania[/gameid].

In [b]Ringmania 2[/b], you control the rings with the mouse and you must face the floating rings appearing from the top of the screen.

[b]The strategy of the game is based on these few statements[/b] :

- When a set of 3 rings of the same colour are connected, they explode. [b]All remaining rings that are not connected anymore to a "Black bubble" also explode[/b].

- When a floating ring gets out of the board, the left and right walls are getting closer.

- [b]When all rings of a given colour have exploded, no more rings of this colour appears[/b] (unless a remaining floating ring of this colour get stuck again on your rings).

- The game is over when you don't have enough space to move the rings.A [gameid=43]level editor[/gameid] is available.By the way, for the first time, there isn't a "REPLAY" function on this game. When the game is controled by the mouse and lasts so long, it becomes very hard to record all the events. That's why...e-mail


emri, pseudonimi, adrese interrneti (30 letters max), ky texst do te lidhet tek falenderimet.


Fut kodin njesoj si e sheh

Shpenzoni një minutë nga koha juaj e vlefshme për të përkthyer në gjuhën tuaj këtë listë fjalësh apo fjalishë. Grupi " Pépère " nuk ka mundësi të paguajë profesionistë. Nëse dëshironi që kjo adresë Interneti të jetë e lehtë për t'u përdorur nga bashkëkombësit tuaj dhe që ju të mos keni nevojë ta përktheni të gjithë listën, lërini bosh fjalët që nuk dini ose nuk doni t'i përktheni. Përkthimet do të vlerësohen shpejt dhe më pas do të paraqiten në faqen e Internetit.

Ju faleminderit shumë për ndihmën Tuaj!
  [Bej nje korrigjimShqip]
Perkthyer nga ebru,ebrubest