Blockdude - loja
Drejtoria Lojrat
HollandezeSpanishtTurkishtItalishtGjermanishtNorvegjishtPortugezePortugezeFrengjishtAnglishtPolakeFinlandishtÇeke


Blockdude

30 Maj 2005 10:19
     A remake of an old TI-83 game called Blockdude developped by Klas Kroon, the original game was written by Brandon Sterner. The objective of the game is to get to the exit door. You can only move one step up at the time. There are 11 levels from the original game + 3 bonus levels. The tile graphics are made by Chris Kotiesen. Press 'R' to restart level when stuck.Shqip

Prezantuar nga jp
Perkthyer nga jpLojrat
MoonlightsWorld of ArchoonCold FusionJump Gear - RandomLove Overdose
Jump Gear 2Crazy MammothsReboundsPumpkin SupplyVeggie Fling
Pépère dhe makina e tij - Lojra FlashKapiten Pépère - Lojra FlashGjejeni 4 - SforcimBubbles - SforcimCanabalt - Sforcim
Allied assault - AksionRAF - Global rescue - AksionQuad 3D - Sport me motoraSnake Jump - SforcimFura Fura Tobby - Qejf
Ringmania 2Bilboquet gameRingmaniaCapsulesMiners4K
Save the earthSoccer challengeBabboon & friendsRolling TurtleOne On One
Mesazhi fundit Mesazhi  fundit
Jo mesazhe. :(
Ju duhet te jeni te registruar per te postuar ketu.