Drejtoria Lojrat
AnglishtFrengjishtFinlandishtÇekePortugezePortugezeItalishtPolakeGjermanishtTurkishtNorvegjishtHollandezeSpanishtHebraishtDanezeRomanishtSllovakeHungarishtSuedishtKatalonjeKroateGrekeKineze e thjeshtuar
Shqip
RusishtEsperantoJaponezeNa ndihmoni te perkthejme ne gjuhen tuaj gjuha e preferuar!ArabishtKoreaneSlloveneEstonishtIcelandic

Deshironi nje tjeter loje,n.q.s po,cilen?


Eshte momenti juaj, mos hezitoni te shtoni ide te reja, ato do te shfletohenl

totali : 4951 votat
Jo nje loje tjeter
po, nje loje te re, por asnjera nga lojrat qe jane ketu me interesojne
Parkoje paralel me anen e frenave te dores

605 votat
mbyllur
perse nuk mun ta parkoj keshtu?
Nje tjeter loje me makina dhe pista, por gjej ndonje gje tjeter
Pépère ne fshat po luan koken dhe kembet
Nje ide e Roger dhe Unk: Pépère dhe kamioni i tij

702 votat
mbyllur
Pépère, caught up in traffic, has to make it to the freeway
Pépère mbuluar ne debore, rreshqiste ne piste

130 votat
mbyllur
shume pista jane plot me bore.
Pépère me jahtin e tij, bente sllallom midis boave te detit

137 votat
mbyllur
Pépère skijonte, bente serf
totali : 4951 votat


Mesazhi fundit Mesazhi  fundit
  Profili     Mesazh mustique ( 22 Prill 2007 15:33) : Que dite vous d'un jeu où pepere doit garer l'avion de son ami dans un aéroport
  Profili     Mesazh game54 ( 22 Prill 2007 15:40) : Bonne idée

En tout cas le sondage du camion est fermé j'espere que c'est le jeu là qui est en préparation
  Profili     Mesazh mustique ( 23 Prill 2007 08:02) : Quand est-ce que l'on pourra y jouer parce que j'ai vraiment hate de jouer au jeu du semi-remorque il va être super
  Profili     Mesazh piotr869 ( 15 Maj 2007 10:06) : głosować na "Czemu nie parkować w tę stronę?"
  Profili     Mesazh ismael ( 6 Shkurt 2008 19:19) : pepere doit gagner une séance de tir au but au hand-ball

Ju duhet te jeni te registruar per te postuar ketu.