Drejtoria Lojrat
AnglishtFrengjishtFinlandishtÇekePortugezePortugezeItalishtPolakeGjermanishtTurkishtNorvegjishtHollandezeSpanishtHebraishtDanezeRomanishtSllovakeHungarishtSuedishtKatalonjeKroateGrekeKineze e thjeshtuar
Shqip
RusishtEsperantoJaponezeNa ndihmoni te perkthejme ne gjuhen tuaj gjuha e preferuar!ArabishtKoreaneSlloveneEstonishtIcelandic

Merr nje loje te re


Zone vetem per anetaret

Ngarkimi i lojës

Kjo është faqja fillestare për ngarkimin e lojës në 'pepere.org'.

Kujdes! Nuk pranojmë lojra që nuk i keni ndëretuar vetë. Gjithashtu, pranimi varet edhe nga cilësia e grafikave si edhe mënyra e të luajturit. Në përgjithsi kur keni treguar pak kujdes gjatë ndërtimit loja është pranuar.

Të gjitha lojrat do të përballohen në sistemin 'highscore' të pepere.org.
Gjinden disa linja kodimesh për të përshtatur pas mbarimit që të vendoset me të tjerat në sistem.
Me anë të këtij sistemi është lehtë të regjistrohet ky përballim nga vetë antarët dhe nuk nevojiten grafika të veçanta.

Sistemi i rezultateve pranon vetëm integers (jo pikët me numra), dhe ky rezultat më i lartë është më i miri.

  [Bej nje korrigjimShqip]
Perkthyer nga Rozafati

Menagjo rrezultatin tend me MX2004 Actionscript 2 shembull kodi.
    import flash.external.ExternalInterface;

...

// The score variable contains the score of the player. It's an integer. The higher it is, the best the score is.
if (ExternalInterface.available) {
    ExternalInterface.call("saveGlobalScore",score);
} else {
    fscommand("saveGlobalScore",score);
}


Menagjo rrezultatin tend me CS3 Actionscript 3 shembull kodi.
    import flash.external.ExternalInterface;

...

// The score variable contains the score of the player. It's an integer. The higher it is, the best the score is.
ExternalInterface.call("saveGlobalScore",score);