Block down - loja
Drejtoria Lojrat
FrengjishtFinlandishtItalishtAnglishtGjermanishtPolakeÇekePortugezePortugezeBlock down

18 Tetor 2006 06:25
     Blockdown is an interesting game by Anders Poussette based on the "3 colors match" style of game. You control a pad with the left and right arrow keys and can collect the falling colored blocks onit (up to 5 blocks). Once you catch some blocks on the pad, use the up arrow key to drop the up block and the down key to drop the bottom block. Game is over when you stack more than 7 blocks on the ground or 5 blocks on the pad.Shqip

Prezantuar nga jp
Perkthyer nga jpLojrat
MoonlightsWorld of ArchoonCold FusionJump Gear - RandomLove Overdose
Jump Gear 2Crazy MammothsRolling TurtleReboundsPumpkin Supply
Pépère dhe makina e tij - Lojra FlashPépère dhe rrimorkjoja e tije - Lojra FlashSpace worms - SforcimJungle attitude - Xtrem SnowBoarding - SporteOdd bods - Sforcim
Bumper karts - Sport me motoraLil Racerz - Sport me motoraBlobular - QejfRoad blocks - StrategjiMoon lander (Maanlander) - Sport me motora
Bilboquet gameRingmania 2RingmaniaCapsulesMiners4K
Save the earthSoccer challengeBabboon & friendsOne On OneABC
Mesazhi fundit Mesazhi  fundit
Jo mesazhe. :(
Ju duhet te jeni te registruar per te postuar ketu.