Drejtoria Lojrat
AnglishtFrengjishtFinlandishtÇekePortugezePortugezeItalishtPolakeGjermanishtTurkishtNorvegjishtHollandezeSpanishtHebraishtDanezeRomanishtSllovakeHungarishtSuedishtKatalonjeKroateGrekeKineze e thjeshtuar
Shqip
RusishtEsperantoJaponezeNa ndihmoni te perkthejme ne gjuhen tuaj gjuha e preferuar!ArabishtKoreaneSlloveneEstonishtIcelandic

Ringmania

Loje e krijuar nga jp
Adrese interrneti (http://...)


(Latest news : RINGMANIA 2 is OUT!)

The object of the game is to make all the rings disappear on the 17 levels ordered by increasing difficulty.
Align 3 rings of the same color to make them explode. Press the space bar to increase the speed of the falling rings and use the left arrow and right arrow keys to rotate the wheel.
After an explosion, the remaining rings not touching the wheel or any multicolor ring, explode too.
The quickest you complete a level, the more point you gain.
The game is over, when a ring touch the ceiling.
Clicking on "Demo" allows you to view the replays of 10 top scores.

A level editor is available for those who feel inspired.


[PerkthimShqip]   [Bej nje korrigjimAnglisht]

Loje e krijuar nga jp
Perkthyer nga jp


Lojrat
MoonlightsWorld of ArchoonJump Gear 2Cold FusionJump Gear - Random
Love OverdoseCrazy MammothsReboundsPumpkin SupplyRolling Turtle
Pépère dhe makina e tij - Lojra FlashPépère dhe rrimorkjoja e tije - Lojra FlashAlloy:  Arena - AksionDice wars - StrategjiGjejeni 4 - Sforcim
Scorch 2000 - Lojra me shume lojtareVectorpack - Levers - QejfYou Have To Burn The Rope - QejfPadi sky diver - QejfFeed me - Aksion
Miners4KSave the earthCapsulesBilboquet gameSoccer challenge
Ringmania 2Babboon & friendsOne On OneABCBLockoban
Luaj
80 votat
Totale
Krijimtari
Grafika
Tingull
Shikuar 1407341 koha
[]Mesazhi fundit Mesazhi  fundit
  Profili     Mesazh Jellymin ( 12 Nentor 2021 13:35) : I love this game ever since I was a child. Fencing Services
  Profili     Mesazh rosendamanns2808 ( 15 Nentor 2021 07:46) : The quickest you complete a level, the more point you gain. The game is over, when a ring touch the ceiling.

stamped concrete rochester ny
  Profili     Mesazh Jellymin ( 17 Nentor 2021 09:10) : This interesting game. Decks
  Profili     Mesazh 12345johnlead ( 28 Nentor 2021 23:05) : Thanks for the blog loaded with so many information. Stopping by your blog helped me to get what I was looking for.Interior Commercial painters Sunshine Coast
  Profili     Mesazh MyBiz ( 29 Nentor 2021 11:10) : Thank you for posting this informative information...I hope anybody can found this great site.https://www.deserthomeguardianservices.com/
Ju duhet te jeni te registruar per te postuar ketu.

Me i miri muajit X-man 8087 piket.
Me i miri i dites X-man 8087 piket.