Drejtoria Lojrat
AnglishtFrengjishtFinlandishtÇekePortugezePortugezeItalishtPolakeGjermanishtTurkishtNorvegjishtHollandezeSpanishtHebraishtDanezeRomanishtSllovakeHungarishtSuedishtKatalonjeKroateGrekeKineze e thjeshtuar
Shqip
RusishtEsperantoJaponezeNa ndihmoni te perkthejme ne gjuhen tuaj gjuha e preferuar!ArabishtKoreaneSlloveneEstonishtIcelandic

Miners4K

Loje e krijuar nga Notch
Adrese interrneti (http://...)


The game was created for the java games 4K contest. It was developed by Markus Persson (Notch on Pepere) and won the 2006 contest. Markus kindly authorized jp to adapt it to the pepere.org highscore system.
The goal of the game is to dig tunnels that lead the Miners to the gold, then back to the starting position again. Right-click to build tunnels for the workers and left-click to build ground. Scroll down with the arrow keys to see more gold.
Six (6) levels to be completed. 1000 points for each level added with the time left.

[PerkthimShqip]   [Bej nje korrigjimAnglisht]

Loje e krijuar nga Notch

Perkthyer nga Z3RO


Lojrat
MoonlightsWorld of ArchoonJump Gear 2Cold FusionLove Overdose
Crazy MammothsJump Gear - RandomReboundsPumpkin SupplyRolling Turtle
Pépère dhe makina e tij - Lojra FlashPépère dhe rrimorkjoja e tije - Lojra FlashFly Air France - QejfTactics Arena Online  - Lojra me shume lojtareThe Seven Noble Kinsmen - Aventure
Massive Space Tower Defense - SforcimLight bot - QejfHOST - Lojra me shume lojtarePaintball - StrategjiHabbo Hotel - Lojra me shume lojtare
Bilboquet gameCapsulesRingmaniaSave the earthBabboon & friends
Ringmania 2BLockobanOne On OneSoccer challengeABC
Luaj
94 votat
Totale
Krijimtari
Grafika
Tingull
Shikuar 1498935 koha
[]Mesazhi fundit Mesazhi  fundit
  Profili     Mesazh JeSSie ( 9 Gusht 2022 10:20) : New game and most play. Very nice. Like the services offered by [https://metalbuildingssatx.com](https://metalbuildingssatx.com/metal-buildings-san-antonio/)

  Profili     Mesazh bellid ( 30 Gusht 2022 21:01) : This game is fire! Love the gameplay! Heat Pump Specialist
  Profili     Mesazh idasanka ( 9 Shtator 2022 01:30) : gosh! what a great site! ive been having difficulties understanding this before.. thanks for sharing this! boise metal buildings
  Profili     Mesazh joeanderson ( 13 Shtator 2022 05:51) : Great job to these awesome game developers! Greetings from all of us at Abilene Drywall Contractors!
  Profili     Mesazh Miyaka22 ( 17 Shtator 2022 03:02) : Highly recommended game! I know my friends will also like it. See: www.sprayfoamproslafayette.com/commercial
Ju duhet te jeni te registruar per te postuar ketu.

Me i miri muajit mareuil 2456 piket.
Me i miri i dites mareuil 2456 piket.