Drejtoria Lojrat
AnglishtFrengjishtFinlandishtÇekePortugezePortugezeItalishtPolakeGjermanishtTurkishtNorvegjishtHollandezeSpanishtHebraishtDanezeRomanishtSllovakeHungarishtSuedishtKatalonjeKroateGrekeKineze e thjeshtuar
Shqip
RusishtEsperantoJaponezeNa ndihmoni te perkthejme ne gjuhen tuaj gjuha e preferuar!ArabishtKoreaneSlloveneEstonishtIcelandicQejf


Qejf - 182 Lojrat
mbrapa  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  tjetra  
Nexgame
Click the screen at the right time to smash the ice walls. The unusual animation based on a real running character and a lot of creativity in the concept, make this casual game very enjoyable for a few minutes.
[PerkthimShqip]   [Bej nje korrigjimAnglisht]
Komente(6) - Prezantuar nga jp / Perkthyer nga jp
Dungeon Escape
According to the author ( "hunty" ), Dungeon Escape is a "very silly and very low-budget flash tribute to the classic laserdisc games like Dragon's Lair, Space Ace, and Super Don Quixote". The interactivity is very limited but the gameplay and the desgin are fun. You just have to click the blinking circle that appears from time to time to make it to the next room. The game is a work in progress and "hunty" is constantly adding new rooms.
[PerkthimShqip]   [Bej nje korrigjimAnglisht]
Komente(5) - Prezantuar nga jp / Perkthyer nga jp
Base Jumping
This is what we can call an addicting game, developped by Estartic from buublebox.com. Once you've got past the exam, the fun begins. After the word "GO" is displayed (random timing), hit the space bar to start jumping (don't hit before "GO" or you will find yourself disqualified). Hit the spacebar again to open your parachute. Mind your health if you open it too late. The goal of the game is to reach the ground in first position. The gameplay seems inspired from this previously developed parachute game.
[PerkthimShqip]   [Bej nje korrigjimAnglisht]
Komente(4) - / Perkthyer nga jp
Goldburger TO GO!
Make a few changes to the "Goldburger TO GO machine" to make it work. It's not as easy at it seems. When the mouse cursor rolls over a part of the machine that can be changed it turns into a wrench. It's not as easy as it might look at first sight, even if you use the TIPS.
[PerkthimShqip]   [Bej nje korrigjimAnglisht]
Komente(9) - Prezantuar nga jp / Perkthyer nga jp
Orangutwang
You will enjoy once again the nice gameplay of the cute design of the new one from Teagames. The goal of the game is to swing the monkey from ring to ring and collect the bananas before the time runs out. Watch out for the spiders and wasps. The gameplay has something to do with this excellent Climbing game
[PerkthimShqip]   [Bej nje korrigjimAnglisht]
Komente(1) - Prezantuar nga Chefan / Perkthyer nga jp
Ice Age: Scrat Jump
A game developed to promote the release of the movie "Ice Age". Totally inspired from the Yetisports games but still funny. Level 1 is played entirely with mouse. Click the left button to start, and click again when Scrat is in the hit area to set the angle of the jump. Level 2 is not available without a code, it seems to be a marketing trick but I don't know how it works...
[PerkthimShqip]   [Bej nje korrigjimAnglisht]
Komente(3) - Prezantuar nga jp / Perkthyer nga Wormhole
Don't shoot Puppy
Just after clicking on "START", you must not move the mouse or our ilttle dog Puppy will be shot. Probably the most annoying game ever made but there is some humour inside and I advise you try until the level 3 to make your opinion about it.
[PerkthimShqip]   [Bej nje korrigjimAnglisht]
Komente(18) - Prezantuar nga jp / Perkthyer nga jp
Bonobo's Bongo
The objective of this cute little game is to repeat the beat of the rythm played by the bonobo on the left on his set of bongo drums. In addition to being an enjoyable game, it also remind us that Bonobos, humankind's closest apes, need our help.
[PerkthimShqip]   [Bej nje korrigjimAnglisht]
Komente(0) - Prezantuar nga jp / Perkthyer nga jp
Rjedha
Kjo lojë është OFP (objekt fluturues i paidentifikuar) në botën e lojrave në internet. Është e domosdoshme për ta provuar. Është evolucion i krijesave dhe biologjisë, ndoshta mund ta quajmë "lojë gjenetike". Në fazat e para mendon se loja nuk ka asnjë qëllim. Në të vërtetë qëllimi është që të zhytesh sa më thellë që mundesh dhe që të ikësh nga grabitqarët. Ha dhe zhvillohu që të ballafaqohesh me grabitqarët që rrisin agresivitetin e tyre. Përdor treguesin e miut për të udhëhequr krijesën tënde. Mbaje të shtypur pullën e majtë të miut për përshpejtim. Me hap të kuq zhytesh poshtë. Me hap të kaltërt ngjitesh lartë.
  [Bej nje korrigjimShqip]
Komente(10) - Prezantuar nga jp / Perkthyer nga Teuta
ARC
ARC is a chain reaction game following the path of this japanese chain reaction game, or the grid game. You have stars on circles that you move with your mouse to make them hit, which starts the chain reaction. Then a squiggle run around the circle, and if any other stars lie on the path then they turn into squiggles.
[PerkthimShqip]   [Bej nje korrigjimAnglisht]
Komente(0) - Prezantuar nga jp / Perkthyer nga jp
mbrapa  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  tjetra  
Prezanto nje loje te re ne kete kategori