Drejtoria Lojrat
AnglishtFrengjishtFinlandishtÇekePortugezePortugezeItalishtPolakeGjermanishtTurkishtNorvegjishtHollandezeSpanishtHebraishtDanezeRomanishtSllovakeHungarishtSuedishtKatalonjeKroateGrekeKineze e thjeshtuar
Shqip
RusishtEsperantoJaponezeNa ndihmoni te perkthejme ne gjuhen tuaj gjuha e preferuar!ArabishtKoreaneSlloveneEstonishtIcelandic

Loja e elefantit

Kjo eshte historia e nje elefanti çe donte te fluturonte, si Ikaro, me te vertete qe donte te fluturonte. megjithese shoku i tij e keshillonte te hiqte dore, ai e lidhi veten me ballon me helium, dhe shiko trimin e si po fluturon. Eole, zoti i eres, i pelqeu guximi dhe zgjuarsia e elefantit dhe vendosi ta ndihmonte me ventilatorin e tij. Rrini gati per te keptur lakun dhe merrni hov e hidhuni!
Tani elefanti ka shkuar lart e larg sa me ska. Bejeni ballonin te tundet me ventilatorin deri sa te keputet korda.
  [Bej nje korrigjimShqip]
Perkthyer nga jp
vajza-Djem statistika
  Statistika per shtet
vajza-Djem statistika
  Statistika per shtet

Mos harro te besh log-in per te shtuar statistikat (te dhenat) personale.
Informohu per daljen e nje loje te re
PERSERITJE
Lojra Flash

Konkurs distance TOP 10
842.59 m X-man
841.02 m sloni necker
804.15 m ayhan
804.01 m karelin
786.45 m stubby
786.05 m SQUALE
784 m Real cage
781.37 m Rodrigo.Riveros
752.01 m jjfat
724.66 m tranquille
Kontrollo te gjitha rezultatet......

Konkurs sprucimi TOP 10
389.77 m³ karelin
388.98 m³ X-man
387.46 m³ Rodrigo.Riveros
372.89 m³ GILAF
370.59 m³ akad
370.54 m³ abdussamed
370.37 m³ gajcy
366.22 m³ gajcy
365.67 m³ ayhan
364.5 m³ Real cage
Kontrollo te gjitha rezultatet......
Tregoja nje miku

Pepere.org - Lojra Flash - Java lojra
MoonlightsJump Gear 2Rolling TurtleBLockobanCrazy MammothsCapsules
Jump Gear - RandomOne On OneSoccer challengeRingmania 2Babboon & friendsWorld of Archoon
RingmaniaSave the earthReboundsBilboquet gameKapiten Pépère - Lojra FlashPépère on the rocks - Lojra Flash
Pépère dhe makina e tij - Lojra FlashPépère dhe rrimorkjoja e tije - Lojra Flashrrezik Pépère - Lojra FlashAir Magic Pépère - Lojra Flash

Mesazhi fundit Mesazhi  fundit
  Profili     Mesazh harry 19 ( 14 Shkurt 2010 12:21) : pour moi ce jeu est assez dur et les graphismes sont mal je ne l aime pas ce jeu
  Profili     Mesazh harry 19 ( 14 Shkurt 2010 12:24) : bonjour a PROPOS DE SE JEU les graphismes sont mal fait je ne suis pas d accord je n aime pas ce jeu
  Profili     Mesazh Coen ( 10 Mars 2010 10:35) : réalité, jeu est difficile
  Profili     Mesazh manzanita28 ( 7 Shtator 2010 02:40) : eso que

  Profili     Mesazh manzanita28 ( 7 Shtator 2010 02:40) : hay alguie de México por ahi
Ju duhet te jeni te registruar per te postuar ketu.
Me i miri muajit Rodrigo.Riveros 564.02m & Rodrigo.Riveros 330.81.
Me i miri i dites Rodrigo.Riveros 564.02m & Rodrigo.Riveros 341.73m³.